۳۰ مهر ۱۴۰۰
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰
0
0

افزونه های محبوب کروم دارای تبلیغات مخرب هستند

303 بازدید
افزونه های مخرب گوگل کروم

به نام خداوند بخشنده و مهربان سلام خدمت همه ی کاربران عزیز وب سایت سایبر آموز، امروز با یکی دیگر از خبر های جذاب دنیای هک و امنیت در خدمت شما عزیزان هستیم. بیشتر کاربران اینترنت از مرورگر گوگل کروم جهت جستجو، باز کردن وب سایت استفاده می کنند و جهت افزایش کارهایی مرورگر خود نیاز به یکسری افزونه ها دارند به همین دلیل از افزونه های زیادی استفاده می کنند، اما گاهی مواقع هکر ها از این افزونه ها استفاده های شخصی می کنند شامل دزدیدن اطلاعات کاربران، سرقت یوزرنیم و پسوردها ذخیره شده در درون مرورگر و سرقت کوکی ها و غیره. اخیر شرکت AdGuard کد مخرب در گروهی از افزونه های محبوب گوگل کروم پیدا کرده است.

 

در یک کشف تکان دهنده، مشخص شد گروهی از افزونه های گوگل کروم در صفحه نتایج جستجوی گوگل و Bing کدهای مخربی درج کرده اند. در ۲۹۵ افزونه گوگل کروم که توسط بیش از ۸۰ میلیون کاربر بارگیری شده، نتایج خرابکارانه ای یافت شده است، اگرچه این تعداد شامل ربات ها نیز می شود.

AdGuard کشف کرد که، شرکتی که راه حل هایی برای مسدود کردن تبلیغات ارائه میداد هنگام بررسی گروهی از برنامه های افزودنی گوگل کروم برای مسدود کردن تبلیغات جعلی در WebStore کروم، روی گوگل کروم مخرب گیر افتاد.

طبق گزارشی از AdGuard، اکثر برنامه های افزودنی خود را بعنوان مسدود کننده تبلیغ معرفی می کردند ، در حالی که برخی از آنها در فروشگاه رسمی برنامه افزودنی گوگل کروم به عنوان برنامه های افزودنی برای پیش بینی وضعیت هوا و گرفتن عکس از صفحه نمایش وجود داشتند.

افزونه های مخرب گوگل کروم تصویر 1

 

افزونه های مخرب گوگل کروم تصویر 2

 

افزونه های مخرب گوگل کروم 3

 

برنامه های جعلی برای مسدود کردن آگهی های تبلیغاتی سعی در استفاده از “چاشنی کوکی” و “کلاهبرداری تبلیغاتی” را برای کاربران خود متوقف نکردند. جالب است که حداقل شش مورد پسوند جعلی دوباره از همان کدی که در سال گذشته در میزبان برنامه های افزودنی گوگل کروم پیدا شده بود، استفاده کردند. واقعیتی که این پسوندهای بدخواه گوگل کروم را خطرناک تر می کند این است که آنها می توانند بدون هیچ گونه بروزرسانی در هر زمان تغییر رفتار دهند و هر کاری را که دوست دارند شروع کنند. دلیل این امر این است که این پسوندها از کدهای شخص ثالث بارگیری شده، و از یک سرور از راه دور و توسط صاحبان کنترل می شوند. این کدها می توانند در هر زمان تغییر کنند و نیازی به بروزرسانی نیست.

 

افزونه های مخرب گوگل کروم 4

 

در اینجا برخی از افزونه های محبوب محبوب گوگل کروم یافت شده است که کدهای مخرب را در نتایج جستجو درج می کنند:

۱.Ad-block for YouTube — Youtube Ad-blocker Pro – ۲,۰۰۰,۰۰۰+ users

۲.Adblocker for YouTube — Youtube Adblocker – ۲,۰۰۰,۰۰۰+ users

۳.uBlocker — #۱ Adblock Tool for گوگل کروم – ۱,۰۰۰,۰۰۰+ users

۴.Video Downloader professional – ۳۰۰,۰۰۰+ users

۵.Dark Theme for Youtube, FB, گوگل کروم – ۱۰۰,۰۰۰+ users

۶.AdBlock — Stop Ad on every Site – ۱۰۰,۰۰۰+ users

۷.۲۰۴۸ Game – ۱۰۰,۰۰۰+ users

۸.Music Saver – ۶۰,۰۰۰+ users

 

Google همه برنامه های افزودنی گزارش شده توسط AdGuard را غیرفعال کرده است و اگر هرکدام از برنامه های افزودنی را نصب کرده باشید ، به صورت خودکار غیرفعال می شود. با این حال ، باید آن را به صورت دستی از مرورگر حذف کنید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://cyberamooz.com/?p=267
اشتراک گذاری:
میلاد رنجبر وبسایت شخصی
من میلاد رنجبر هستم. علاقه مند به دنیای هک و امنیت و برنامه نویسی هستم. دوست دارم هر چیزی رو که یاد میگیرم به زبان خیلی ساده به دوستان آموزش بدم. علاقه شدیدی به تست نفوذ سیستم ها دارم و تلاش می کنم همیشه در این شاخه از تست نفوذ پیشرفت کنم.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد افزونه های محبوب کروم دارای تبلیغات مخرب هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.